Çapa Medikal Tıbbi Tedarik Zincirine Yön Vermeye Devam Ediyor

Türkiye’nin sağlık lojistiği alanında öncü firmalarından Çapa Medikal, bu yıl üçüncü kez düzenlenen Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi’nde yerini aldı.

Sağlık sektörünün kritik bileşenlerinden biri olan sarf malzemesi ihtiyacını karşılamak adına yaklaşık 30 yıl önce yola çıkan ve bugün sağlık lojistiği alanında Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri olan Çapa Medikal, sektörün önemli etkinliklerinden biri olan Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi’ne ana sponsor olarak destek verdi.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen ve 7-9 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya Susesi Luxury Resort Belek’te gerçekleştirilen kongrenin onursal başkanlığını ise Sağlık Bakanı Sn. Dr. Ahmet Demircan üstlendi. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sn. Prof. Dr. Eyüp Gümüş ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Sn. Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ün Kongre Başkanı olarak yer aldığı III. Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi sektörün her kesiminden 64 kurum ve kuruluş ile 700’ü aşkın orta ve üst düzey yöneticiyi ağırladı.

“Tıbbi Tedarikte Yerlileşme Hedefi”, “Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetiminde Gelecek”, “Sağlıkta Lojistik Yönetimi” ve “Tıbbi Tedarikte Ar-Ge” gibi çok sayıda başlığa sahip oturumların gerçekleştirildiği organizasyonda ana sponsor olarak destek verdiklerini belirten Çapa Medikal Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Zekeriya Avşar, etkinlikle ilgili şu yorumlarını paylaştı:

“Sağlık sektöründe tedarik zincirinin önemi her geçen yıl artıyor. Türkiye’de sağlık lojistiği kavramının öncü firmalarından biri olarak böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden son derece memnunuz. Organizasyona doğrudan Sağlık Bakanlığı seviyesinde destek verilmesi, kamu yönetiminin de konunun öneminin farkında olduğunu gösteriyor. Çapa Medikal olarak Ana Sponsor olarak verdiğimiz desteği, iştiraklerimiz arasında bulunan Honnes ile de sponsor olarak güçlendirdik. Sektörün geleceğinin şekillenmesine önemli katkı yaptığını düşündüğümüz bu etkinliğe olan desteğimizi ilerleyen yıllarda da sürdürmeyi hedefliyoruz.”

Etiketler:tıbbi tedarik zinciri, Antalya, Tıbbi Tedarik Zinciri Kongresi, capadan haberler