Çapa Medikal’den Global Marka Hamlesi

Türkiye sağlık sektörüne uzun yıllardır sağladığı ürünlerle sektörün en önemli paydaşları arasında bulunan Çapa Medikal, 25 yılı aşan tecrübesini Pakistan’da düzenlenen Pakmedica Medikal, Sağlık ve Kozmetik Fuarı’nda aktardı.

Kurulduğu günden bu yana sektörün ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan ürün ve çözümleriyle dikkat çeken Çapa Medikal, uluslararası faaliyetlerini de sürdürüyor. Bu kapsamda 28-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Pakistan’ın Lahore kentinde düzenlenen Pakmedica Medikal, Sağlık ve Kozmetik Fuarı’na katılan Çapa Medikal; sağlık sektörüne yönelik geliştirdiği tedarik zinciri uygulamalarını katılımcılar ve ziyaretçilerle paylaştı.

Pakistan – Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu ile birlikte düzenlenen Pakmedica’da açtığı stand yoğun ilgi gören Çapa Medikal, mevcut uygulamaları haricinde iştirakleri arasında bulunan ve cerrahi bant üretimi yapan Honnes Sağlık ile birlikte etkinlikteki yerini aldı.

Yalnızca Pakistan değil, bölge ülkelerden temsilcilerin de yakından takip ettiği Pakmedica’nın katılımcıları arasında ilaç ve eczacılık firmaları, tıbbi cihaz ve hastane donanımı üreticileri, tıbbi sarf ve medikal malzeme üreticileri, sağlık bilişimi çözümü sunan firmalar ile sağlık turizmi hizmeti veren kurumlar yer aldı.

Başbakan Şerif’ten Anlamlı Ziyaret

Pakistan Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif tarafından açılan etkinlik iki ülke arasındaki sektörel işbirliğinin artması noktasında da pek çok fayda sağladı. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Çapa Medikal Yönetim Kurulu Üyesi Zekeriya Avşar, organizasyonu bölgedeki sektör temsilcileriyle bir araya gelmeleri noktasında olumlu bir adım olarak nitelerken sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çapa Medikal olarak yaklaşık 30 yıl önce başladığımız yolculukta bugün global bir marka olma yolunda ilerliyoruz. Pakmedica Fuarı ve beraberindeki Pakistan – Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu bölgedeki sektör temsilcileriyle buluşma ve ikili işbirliği geliştirme açısından oldukça faydalı oldu. Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif tarafından da ziyaret edilen standımızla Türkiye’de elde ettiğimiz deneyimi aktarma olanağı bulduk. Yaptığımız görüşmeler ve kurduğumuz bağlantılar sayesinde, önümüzdeki dönemde Çapa Medikal’in küresel oyuncular arasındaki yerini alacağına inanıyoruz.”

Pakistan’la Ticaret Hacmi Katlanacak

Türkiye’nin tüm dünyada takdir edilen Sağlıkta Dönüşüm Programı’nın bir benzerini gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdüren Pakistan, Pakmedica Fuarı ile bu aşamayı hızlandırmayı amaçlıyor. Ülkedeki sağlık yöneticileri, Türkiye ile halen yıllık 600 milyon USD seviyesinde olan ticaret hacminin önümüzdeki 5 yıl içinde katlanarak artmasını öngörüyor.

Etiketler:Pakistan, Pencap, Şahbaz Şerif, Pakmedica, Pakmedica Fuarı, Pakistan Türkiye Sağlık İşbirliği Forumum, capadan haberler