Çapa Medikal

Hastaneler, Sağlık Sektörünün İhtiyaçlarını Bilen İş Ortaklarına İhtiyaç Duyuyor

Türkiye’nin sağlık politikalarında yapılan köklü değişiklikler, vatandaşlar için özel hastanelerin ulaşılabilirliğini ve tercih edilebilirliğini artırıyor. Artık sadece özel sağlık sigortası olanlar değil, her vatandaş özel hastanelerde pek çok işlemi gerçekleştirebiliyor.

Elbette, özel hastaneleri devlet hastanelerinden ayıran önemli farklar bulunuyor. Bunların başında da devlet hastaneleri kamu yararını gözetirken, özel hastanelerin belirli ticari kriterleri karşılamak durumunda olmasıdır. Üstelik insan hayatına doğrudan temas eden sağlık gibi bir sektörde, sunulan hizmetin kalitesini düşürmekten söz edilemez.

İster tek odalı bir poliklinik olsun, isterse 1000 yataklı dev bir hastane; sağlık kuruluşlarının birincil önceliği her zaman insana hizmettir. Durum böyleyken, hastaya sunulan her türlü teşhis ve tedavi işleminde kaliteyi en üst seviyede tutarak maliyetleri gözetmek gittikçe zorlaşıyor.

Acil servisten, operasyon odalarına kadar sağlık hizmetlerinde en yoğun kullanılan araç gereçlerden oluşan medikal sarf malzemeleri, sağlık kuruluşlarının gider kaleminde de en üst sıralarda yer alıyor. Büyük yatırımlarla satın alınan tomografi ünitesi ya da MR cihazı gibi aygıtların aksine; bu ürünlerin yüksek hacimde, geniş çeşitlilikte ve düzenli olarak temin edilmesi gerekiyor. Çünkü -özel ya da devlet- hiçbir hastane, neşter, tahlil tüpü ya da şırınga olmadan günlük süreçlerini sürdüremez.

Medikal sarf malzemeleri hasta bakımının kalbinde yer alıyor. Dahası, hastaneler için düzenli bir gider kalemi oluşturuyor. Bu nedenle doğru medikal sarf malzeme tedarikçisini seçmek, en az doğru sağlık personelini seçmek kadar önem taşıyor. Sipariş ve teslimat süreçlerinde en yeni teknolojileri kullanan, ihtiyaç duyulan her türlü sarf malzemesini eksiksiz ve hızlı teslim eden bir iş ortağı, hastanenin günlük süreçlerindeki aksamaları önlüyor, buna bağlı maliyet kayıplarını ortadan kaldırıyor ve hastaya ayrılan zamanı ve bakım kalitesini artırıyor.

Sağlık kuruluşlarının ihtiyaçlarını çok iyi bilen ve doğru teknolojileri kullanan bir medikal firmasına ihtiyaç duyan bir özel hastanenin arayışını, 1995 yılında mutlu sona ulaştırdığımızdan beri Çapa Medikal olarak özel sektördeki sağlık kuruluşlarına hizmet veriyoruz. Özel hastanelerin, medikal sarf tedarikinde doğru firmayla çalışarak elde edeceği verimliliği fark etmesiyle birlikte, sadece 7 yıl içinde pek çok yeni iş ortaklığına imza attık. 2002 yılına geldiğimizde, A+ olarak nitelendirilen 20 ayrı özel hastaneyle çalışıyorduk. Bu süre zarfında devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri ve diğer sağlık kuruluşlarından oluşan dev bir ağ kurduk.

Aradan geçen zamanda sağlık sektörü, teknoloji güdümlü bir dönüşüme uğradı. Kurumsal kaynak planlama yazılımlarıyla başlayıp, bulut tabanlı merkezi sistemler ve akıllı mobil aygıtlarla devam eden bu dijital dönüşümü Çapa Medikal de yakından takip etti. Süreçlerimizi teknolojiyle dönüştürdük ve her bir malzemenin siparişini, satışını, takibini ve hatta gerekirse üretimini en makul koşullarda yapabilir hâle geldik.

Bugün hem Türkiye’de hem de komşu coğrafyalarda en kaliteli ürünleri, en ekonomik fiyata satan firma olarak öne çıkıyoruz. Ancak sağlık sektöründe dönüşüm ve inovasyon hiçbir zaman durmuyor. İnsan hayatına fayda sağlayacak, yaşam kalitesini artıracak yenilikler ortaya çıktıkça; hastalarına daha iyi hizmet sunarken, maliyetlerini kontrol altında tutmak isteyen hastanelerle birlikte bu dönüşümün öncüsü olmaya devam edeceğiz.

Etiketler:medikal sarf malzemesi, sağlıkta teknoloji dönüşümü