Tarihçe

1987’de başladığı yolculuğunda 30. yaşını kutlayan Çapa Medikal, sektörde pek çok ilki gerçekleştirerek önümüzdeki yıllarda da adından söz ettirmeye hazırlanıyor. Kurucusu Zekeriya Avşar’ın belirlediği vizyon doğrultusunda istikrarlı büyümesini sürdüren Çapa Medikal, medikal sarf malzemesi ve sağlık lojistiğinde uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerliyor.

Kurduğu teknolojik ve güçlü altyapı ile İstanbul içinde 24, İstanbul dışına ise 48 saat içinde teslimat yaparak müşterilerinin taleplerini zamanında yerine getiren Çapa Medikal; iştirakleri ve markaları ile sektörün bayraktarlığını yapmayı sürdürüyor.

KİLOMETRE TAŞLARI

1987 – Çapa Medikal’in temelleri atıldı.

1992 – İstanbul, Çapa’da açılan ofisle medikal sarf malzemeleri sektörünün geleceğini etkileyecek rota çizildi.

1995 – İlk özel hastaneyle çalışılmaya başlandı.

2002 – Hizmet verilen A+ özel hastane sayısı 20’ye ulaştı. Aynı yıl üniversite hastaneleri ile özel sektördeki çeşitli kurumlara da ürün sunulur hale gelindi.

2009 – Sektörün ihtiyaç duyduğu uzman personel talebini karşılamak üzere tüm yılı kapsayan geniş bir eğitim seferberliği başlatıldı.

2010 – Portföydeki ürün sayısı 7000’e ulaştı.

2013 – Nextech markası oluşturularak yerli medikal sarf malzemesi üretimine başlandı.

2015 – 1000 metrekarelik yeni ve modern merkez binası devreye alındı. Yine aynı yıl portföyde bulunan ürünler 10 bin metrekare kullanım alanlı iki depo ile dağıtılmaya başlandı.

2017 – Çalışan sayısı 100’e ulaştı. Bu, medikal sarf malzemesinde en fazla istihdam yaratan firmalardan biri olunmasının yolunu açtı.